efektīva
energoresursu
izmantošana

Koksnes žāvētavas (brikešu/granulu ražošanai)

 

Žāvēšana (kaltēšana) ir mitruma iztvaicēšanas process no materiāla, kas paredzēts tālākai brikešu vai granulu ražošanai.

Koksnes biokurināmā ražošanas vajadzībām galvenokārt izmanto divus žāvēšanas agregātu tipus:

  • rotējošas trumuļtipa žāvētavas vai
  • lentes žāvētavas.

Galvenā atšķirība ir siltumnesējā, kuru INOS speciālisti piemeklē pēc žāvētavas tipa. Lentes žāvētavām siltuma ģeneratori ir pārkarsēta ūdens vai tvaika katli, trumuļа tipa žavētavām tās ir kurtuves ar dūmgāzu sajaukšanas kamerām.

Papildus informācija:

 

+37167388695

 

 

Arnis Adakovskis
arnis@inos.lv

Lentes koksnes žāvētavas

Lentes žāvētavas izmanto, ja:

  • Vēlas iegūt "baltās" granulas - tādas, kas ir žāvētas zemā temperatūrā un žāvēšanas procesā nav mainījušas krāsu. Arī izejvielai šajā gadījumā ir jābūt tīrai - bez mizas un citiem piejaukumiem;
  • Pasūtītājs ražo lielu daudzumu pārkarsēta ūdens vai tvaika, kuru var izmantot.

Lentes tipa žāvētavās - siltumaģents ir pārkarsēts ūdens vai tvaiks, kas enerģiju caur siltummaini novada gaisā un tālāk ar ventilatoriem padod žāvēšanas kamerā.

 

Rotējošās trumuļtipa žāvētavas

Rotējošās trumuļtipa žāvētavās žāvēšanas procesu raksturo augsta efektivitāte un drošība, kā arī iespēja to pilnībā automatizēt.

Procesa apraksts:
Trumuļtipa žāvētavās kā siltumnesējs tiek izmantotas dūmgāzes. Piemēram, zāģu skaidas atrodas tiešā kontaktā ar karstām dūmgāzēm. Izejviela tiek padota žāvēšanas kamerā starp kurtuvi un rotējošo trumuli. Skaidu transportēšana žāvētavā notiek tikai ar gaisa plūsmas palīdzību. Ar ciklona palīdzību atdala žāvēto materiālu no dūmiem un tvaika, ko pēc tam caur dūmeni izvada atmosfērā.

 

Informācijai:

Atkarībā no koksnes tipa un izcelsmes materiāla mitrums svārstās no 5-60%. Koka granulu ražošanai nepieciešama izejviela ar mitrumu 12%. Koksnes skaidu kaltēšanai patērē aptuveni 1 kWh enerģijas uz 1 litru iztvaicējamā mitruma. Aprēķiniem pieņem, ka 1 t sausa materiāla iegūšanai ar mitrumu 12% būs nepieciešami 1760 kg izejvielas ar mitrumu 50% un enerģija 880 kWh. Kaltēšanas galvenais parametrs ir materiāla mitruma patstāvīgais lielums pie izejas, neatkarīgi no materiāla mitruma kaltēšanas gaitā.


Uzdot jautājumu:


* Vārds:

* E-pasts:

Tālrunis:

Komentārs: